Tvorba webu na WordPressu

Možná jste už vypustili do světa svůj web a po letech zjistili, že jeho obsah už přestal být aktuální. A možná jste i následně zjistili, že upravit obsah na něm není tak jednoduché, jak jste si mysleli. Anebo vůbec ne, jen hádám.
Mně se to ale stalo. A proto jsem velmi rád, že jsem našel řešení, jak dodávat svým klientům rychlý, funkční a bezpečný web, který přitom zvládne klient spravovat dočista sám.

WordPress s Oxygen Builderem

WordPress v kombinací s Oxygen Builderem je dle mých zkušeností ideálním řešením pro weby malého až středně velkého rozsahu.

1

Na WordPressu je postaveno více jak 40 % všech webů.

Díky tomu máte také jistotu, že vždy najdete někoho, kdo vám bude schopný poradit nebo pomoci. Třeba já.

2

Web vám pojede opravdu rychle.

Touto metodou docílím čistého a kvalitního kódu a společně s dalšími technikami zajistím nejvyšší možnou rychlost načítání.

3

Toto řešení nestojí zbytečné peníze.

WordPress je kompletně zdarma a v rámci užívání Oxygen Builderu vlastním agenturní licenci, takže vám odpadají jakékoliv náklady navíc. Platíte pouze za mou práci, hosting a doménu.

4

Takto postavený web si zvládnete spravovat sami.

V Oxygen Builderu je k dispozici zjednodušené rozhraní určené pro klienty, díky němuž si bez problému zvládnete editovat texty a fotografie i vy.

Chci web na WordPressuŠipka

Hodnocení tohoto webu dle PageSpeed Insights od Google

pagespeed - tomasmichalcik.cz
Chci web na WordPressuŠipka

Jak bude naše spolupráce probíhat?

Tvorba nových webových stránek probíhá ve většině případů velmi podobně, je ji tedy možné shrnout do několika bodů. Na základě společné domluvy ale může dojít k odchylkám od tohoto postupu.

1

První kontakt

Na první schůzce, probíhající ať už osobně či on-line, vás tak trochu vyzpovídám, abych zjistil co nejvíce informací, které využiji při tvorbě nového webu. Popovídáme si o vašich požadavcích a představách, stanovíme si cíle, které by webové stránky měly splňovat a případně si určíme, jak budeme úspěšnost dosažení těchto cílů měřit a vyhodnocovat. Také od vás vyzjistím, jaké všechny podklady budete mít k dispozici.

2

Vypracování nabídky

Na základě všech zjištěných informací na úvodním hovoru stanovím cenu, za kterou vám nový web vytvořím. Pokud si plácneme, poprosím vás následně o uhrazení zálohy ve výši 50 % celé částky.

3

Grafický návrh webu

Zejména u větších projektů se ze všeho nejdříve pustím do grafického návrhu první webové stránky (obvykle úvodní strana) v programu Figma. Na tomto statickém návrhu si ujasníme, zda konkrétně navržený design odpovídá vašim představám a pokud ano, přikročíme k vývoji webu jako takového. U menších projektů se tento krok většinou přeskakuje.

4

Tvorba webu na WordPressu

Webové stránky postavím na základě schváleného návrhu. Web bude již plně funkční, budete moci jím scrollovat, budou zde umístěny interaktivní prvky (např. tlačítka), odkazy, případně animace. Jakmile od vás obdržím schválení úvodní stránky, pokračuji s podstránkami. U projektů menšího rozsahu stavím webové stránky i bez předchozího grafického návrhu, jednotlivé kroky s vámi však průběžně konzultuji.

5

Testování a optimalizace

Jakmile je celý web hotov a schválen z vaší strany, všechny webové stránky otestuji a přizpůsobím i pro mobilní zařízení. Následně do WordPressu nainstaluji nezbytné pluginy pro jeho správný chod.

6

Spuštění

Po otestování funkčnosti a zabezpečení celého webu přesunu web na vámi vybraný webhosting. Ten také mohu zprostředkovat přímo já. Následně provedu zaindexování webu do vyhledávačů a nastavení měření pomocí Google Analytics 4.

7

Školení

Naučím vás, jak s vašim novým webem pracovat, zaškolím vás tedy jak v používání WordPressu, tak i Oxygen Builderu, vše s názornými ukázkami.

8

Domluva případné další spolupráce

S dokončením webu se nemusí naše cesty navždy rozejít. Internet je velmi dynamické prostředí a váš nový web by se mu měl přizpůsobovat jako živý organismus. Určitě je tedy dobrý nápad zamyslet se, zda byste mě nevyužili i nadále na jeho pravidelnou správu, aby vždy šlapal, jak má. Díky nasazení speciálních měření mohu také průběžně sledovat, jak je web u uživatelů úspěšný a případně navrhnout doporučení k jeho dalšímu vylepšení.

Celková tvorba webu od první schůzky až po spuštění a závěrečné zaškolení většinou trvá zhruba 1 - 1,5 měsíce.
Chci web na WordPressuŠipka